- Dziękujemy rodzinom z Tumlin-Podgród za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu do przygotowania kościoła zapraszamy rodziny z Tumlin-Podgród numery od 11 do 20. Proponujemy Piątek (02 Maja br.) o godz. 1900.
- Dzisiaj Święto Patronalne Caritas – po Mszach Świętych ofiarami do puszek wspieramy dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Kielecką. Dziś wyjątkowo Niedziela Adoracyjna – Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.
- Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
- Pierwszy Czwartek – Adoracja indywidualna od godz. 1730 do 1750. Następnie zakończenie modlitwą wspólna w int. powołań. O godz. 1800 Nabożeństwo Majowe i Msza Święta o powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym szczególnie z naszej parafii.
- Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 700 do 730 i po południu od godz. 1700 do 1800 podczas Adoracji Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 1800 Nabożeństwo Majowe i Msza Święta Pierwszo-piątkowa.
Uwaga – z Komunią do chorych udamy się w Drugi Piątek miesiąca od godz. 900 ( 09 maja br.).
Ks. Biskup (2 maja w piątek) na terenie naszej diecezji udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
- W Sobotę 3 Maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Święte w porządku niedzielnym… Pierwsza Sobota – Modlitwa Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1515, Nabożeństwo Majowe o godz. 1600 i Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
- Pierwsza Niedziela – Majowe o godz. 1600, Msza Święta i Modlitwa w int. Ojczyzny Przez Wstawiennictwo Męczenników, natomiast o godz. 17:00, koncertu w naszym kościele: usłyszymy mistrzowskie wykonania utworów Bacha i romantycznych miniatur w wykonaniu wybitnych artystów: Agaty Kielar-Długosz (flet) i Marka Toporowskiego (klawesyn, organy). Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Kościoły Drewniane Ziemi Świętokrzyskiej”. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy! (więcej informacji w aktualnościach na stronie parafii)
- W następnym tygodniu w Czwartek, 08 Maja – Uroczystość Świętego Stanisława B.M., Patrona naszej parafii. Osoby biorące czynny udział w procesji prosimy o przygotowanie Feretronów, Sztandarów…
- Organizujemy Pielgrzymkę „Sanktuaria Francji” – Lourdes- Ars-La Salette-Avignon-Paray Le Monial-Lyon (24.09-01.10.2025/8 dni). Informacje na stronie parafialnej, w gablocie i zkrystii. Osoby, które się zapisały, prosimy o dopełnienie formalności i wpłacenie zaliczki… Zapisy/Kontakt: Ks. Mariusz Rarak Tel. 666 511 678.
- Caritas Diecezji Kieleckiej prosi parafian o przekazanie 1,5 % podatku dla Caritas Naszej Diecezji… – ulotki informacyjne znajdują się w kruchcie kościoła.
- Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież, wszystkich parafian na Nabożeństwa Majowe…
- Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
- +48 41 300 34 10
- +48 41 367 30 74
- [email protected]